Pildid toimunud üritustest

``Eakate Jõululõuna`` Kostivere Kultuurimõisas.

20.12.2023

 Avasõnad Andrus Umboja ja Väino Haab. Vahva etendusega üllatasid Kostivere kooli 5.klassi õpilased. Meeldejääv kontsert Rahvamuusikaansamblilt “Pirita” Viimsist, kes hiljem tantsutas külalisi lõbusate lugudega. Ka Jõuluvanal oli aega läbi astuda ja kingitusi jagada.
Seenioride infotund/foorum Loo Kultuurikeskuse saalis.

07.12.2023

Jõulukuu infotunnis jõuluvana. Jõuluvana räägib oma tööst ja tutvustab oma vahvaid riideid. Tänapäeval vitsakimpu enam kaasas ei ole. Maia tutvustab vanaaja jõulukombeid ja meisterdame ka ühe ilusa jõuluehte.

Seenioride Infotund/Foorum Loo kultuurikeskuses

02.11.2023

Päevakeskuse juhataja Uku räägib uutest tuultest Päevakeskuses ja milliseks soovime kujundada seenioride infotundi tulevikus. Imelist muusikat tegi ja laulis Astrid Nõlvak.

Bridžiturniir Viimsis

16.11.2023

16.nov. toimus seeniorite “Bridžiturniir. Kohtusid Haabneeme ja Jõelähtme bridžiklubid. Võõrustajaks Haabneeme Päevakeskus Viimsist. Pererahvas oli väga lahke. Aitäh turniiri eestvedajatele Ahtile ja Ivile, Haabneeme Päevakeskuse koordinaatorile Lehte Jõemaale, kõigile mängijatele ja külalistele. Kohtume järgmine kord Jõelähtmes.

Kadripäeva trall Päevakeskuses

22.11.2023

Päevakeskuse Kadripäeva trall. Aitäh Teile kallis Kostivere lasteaia pere, kes te tegite lõbusaks ja vahvaks meie Seeniorite Kadripäeva ürituse. Teil olid toredad kostüümid ja armsad punased põsed. Laulud ja tantsud olid imelised. Hilda, Reet ja Maia aitasid lauale midagi head võluda.

Karaokepidu Loo Kultuurikeskuses.

19.10.2023

19.oktoobril oli lõbus EAKATE KARAOKE Loo Kultuurikeskuses. Kõik laulsid rõõmuga, ka need kes oma teada eriti viisi ei pea. Aitäh Ivar ja ootame uut Karaokepidu.😉

Väljasõit ajaloomuuseumi.

18.10.2023

18.oktoober vahva väljasõit eakatega. Käisime Ajaloo- ja filmimuuseumis. Muuseumis võeti meid vastu rõõmsameelse giidi poolt, kes pajatas toredaid lugusid. Oleme nüüd veidi ka kuulsamad, kuna meid monteeriti ka väikesesse filmiklippi😉

Õhtune bridžiklubi päevakeskuses.

21.09.2023

Vahva neljapäeva õhtune bridžiklubi päevakeskuses Kostiveres. Pingeline ja lõbus bridžimäng koos uute liikmetega. Pidasime ka Tõnu sünnipäeva.

Bridžiklubi Saaremaal

16.-17.09.2023

16.-17. septembril viibis Bridžiklubi koos sõpradega Loo Pihlakobarast külas Saaremaal  Sakla külaseltsil. Sakla külaselts võõrustas meid Saaremaa toidufestivali raames. Pakuti ekskursiooni, maitsvat sööki ja öömaja. Maitsev kohv ja kook Sakla kellakohvikus ja nostalgilised emotsioonid vanavara muuseumist. Aitäh!

Bridžiklubi pannkoogihommik

31.08.2023

31.augustil Loo Kultuurikeskuse saalis mõnus Bridžiklubi pannkoogihommik. Peale bridžimängu ja ajude ragistamist lõõgastav kohv ja maitsvad Hilda pannkoogid. Aitäh Hildale

Jägala joal matk/piknik

10.07.2023

  1. juulil toimus vahva matk/piknik Jägala joa radadel. Nautisime Jägala joa ilu, mõnusat ilma, toredate sõpradega kokku saamist ja head morssi. Kohtusime ka ühe ilusa liblikaga, kuulasime linnulaulu ja tutvusime liikidega. Aitäh bussijuht Tiidule.
Bridžiklubi hooaja lõpetamine.

04.07.2023

Meie toreda bridžiklubi selle hooaja lõpetamine Päevakeskuse terrassil.
Päevakeskuse hooaja lõpupiknik Parasmäe külaplatsil

31.05.2023

Tore päikseline päev Parasmäe külaplatsil. Laulsime eakate lauluringiga neile armsaks saanud laule Heldin Raidmaa juhendamisel, saatjaks Ivar Kaldam kitarril. Üllatusesinejateks Jõelähtme Rahvamaja akordionistide ansambel. Keerutasime veidi ka tantsujalga Lily ja Tiina juhtimisel. Laual mitmesugust- kes meisterdas, kes küpsetas.
Jõelähtme Valla eakate kevadkontsert Neeme rahvamajas

25.05.2023

Kevadkontserdil esinesid Neeme lasteaed “Mudila” andekad lapsed õpetaja Sirje Põllu juhendamisel. Kontserdil esinesid veel Neeme kooli ja Jõelähtme Muusikakooli Neeme filiaali lapsed. Neeme Rahvamaja naisansambel “Briis” üllatas toredate lauludega. Rahvast naerutas Abruka mutt. Tantsu keerutasid Loo eakate tantsurühm “Pihlakobar”. Külalisesinejad Saaremalt, tantsurühm “Viktooria” ja pillimees. Sai maitsta ka head ja paremat.
``Emakeelepäev``- külas luuletaja Heli Viht

22.03.2023

Kevad on kui rõõmus haldjas,
lendab ringi, pintsel peos.
Nii saab peagi igast aasast
lilleline kunstiteos.
Roheliseks maalib muru,
puudel pungi paisutab.
Pajukiisusid ta õhtul
tasakesi kaisutab.
Kevadet sa leiad kõikjalt:
metsast, niidult, ojaveest.
Taevaisa, sind ma tänan
selle kauni aja eest! Heli Viht
Tähistasime emakeelepäeva ja külas oli luuletaja Heli Viht.
Rääkisime Kristjan Jaak Petersonist ja lugesime luuletusi. Oli väga armas üritus.
``Vastlapäev koos sõpradega``

01.03.2023

1.märtsil toimus Päevakeskuses üritus eakatele. Õnnitlesime veebruarikuu sünnipäevalapsi ning Vabariiki 105-ndal aastapäeval, laulsime, rääkisime vastlapäeva kommetest ja meenutasime möödunud aasta sündmusi.

Ka proua Helju Kostiverest käis meil külas üle mitme aasta, tähistasime tema 88 sünnipäeva. Tema rääkis, et käis päevakeskuse tegevustes juba siis kui päevakeskus oma ruumidega Kostivere lasteaias asus. Proua Helju meenutas toredaid aegu.

Eakate jõulupidu ``Tiliseb, tiliseb aisakell...``

14.12.2022

 Külas käis vallavanem. Pillipoiss Marten mängis kaunid lood kitarril. Sõime jõulupraadi, kuulasime head jõulumuusikat, lugesime luuletusi ja laulsime. Armas kunstnik Virve Kirikal kinkis kõigile oma valmistatud teostega pildid koos pühendusega.

Loovusring mõisas

Kostivere mõisas toimuvas loovusringis käib vilgas töö. Gobeläänimeistrite käe all valmivad imelised tööd.

„Mart tantsib maa müdiseb, Mart tantsib maa müdiseb….“
Mardi/Kadripäeva pidu.
16.november 2022

Kostivere kooli 1 klassi lapsed käisid koos õpetaja Emma Treibergiga meie päevakeskuses mardi- ja kadrisanti tegemas. Laulsime ja tantsisime üheskoos ning lapsed küsisid kavalaid mõistatusi. Üheskoos maitsti head ja paremat ning puhuti ka külajuttu. Oli tore pidu.

Hooaja avapidu 12.09.2022
Mida teeme uuel hooajal? Millised üritused on tulemas? Millistes ringides saab osaleda?

Meenutame eilset “Vanavanemate päeva”. Eri Klas “Kui su hing on noor” ja Uma laul “Memme taadu laul”
Auväärsed taadid, memmed.
Olete me kallid issid, emmed.
Lapselapsed elurikkust toovad,
hella tunnet päevadesse loovad.
Kuigi juustes palju hõbeniite,
armastuses elu edasi te viite.
Hoidmast oma peret te ei väsi.
Õnne! Tervist!
Käigu hästi Teie käsi.

Toiduklubi!
Maitsvad toidud valmivad Tiina juhendamisel klientide käe all. Ja siis toimub maitsmine, oi-oi kui hea.
juuli-august
Päevakeskuse hooaja lõpupiknik
Piknikuplats looduslikus parkmetsas Maardus- linnud laulavad, pardid sulistavad, päike paistab ja tuul sahistab puude latvasid. Maitsvad küpsetised, soe tee, rõõmus meel, laul ja tants.
6. juuni 2022
Meisterdamispäev Jõelähtme Valla Päevakeskuses
Prouad on rõõmsad, et saavad midagi ilusat oma kätega luua. Nobedate näppude all on valmimas kaunid lilled pärlitest.
30. mai 2022
Jõelähtme Valla eakatele „Kevadkontsert!“ koostöös Jõelähtme Valla Päevakeskus ja Loo Kultuurikeskus
18. mai 2022
Päevakeskuse „Emadepäeva kontsert“
9. mai 2022 Kostivere mõisas
„Kevadpühad. Teeme ise“
13.aprill 2022